صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 207782
تعداد نوشته ها : 193
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

انتظار جامعه کاربران ایرانی از مجلس هفتم، طبیعتاً ادامه راهی است که به توسعه ICT، تامین حق دسترسی به اطلاعات و حرکت به سوی جامعه اطلاعات می‌انجامد.


ایمان بیک - عصر ارتباط - مجلس ششم یا مجلس اصلاحات، در دوره ای تشکیل شد وفعالیت کرد که همه فناوری اطلاعات و ارتباطات را به عنوان یکی از ارکان اساسی توسعه پذیرفتند. از سوی دیگر نمایندگان اصلاح‌طلب نیر توجه ویژه‌ای که به مبحث ICT و اینترنت داشتند و درست به همین دلایل دوره ششم مجلس شورایاسلامی برای توسعه ICT قدم‌های بلندی برداشت.
تصویب لایحه تغییر نام و وظایف وزارت پست، تصویب قانون تجارت الکترونیکی، سرازیر شدن بودجه در قالب تبصره 13 به سوی توسعه ICT، استیضاح وزیر پست و چه و چه، همه اقداماتی بود که نشان از حساسیت مجلس ششم به مبحث ICT داشت. از سویی تصویب برنامه چهارم توسعه با محوریت اقتصاد دانایی محور و توسعه ICT در روزهای پایانی حیات مجلس ششم را شاید بتوان به آن قطعه چوبی تشبیه کرد که دونده‌های دوهای امدادی یک به یک به دست یکدیگر می‌دهند و حالا که مجلس هفتم، این امانت را از دست مجلسیان پیش از خود تحویل گرفته است.
حالا دیگر ICT رکن رکین توسعه است و نمایندگان تازه وارد به مجلس نیز به خوبی این را میدانند. هم از این روست که «فناوری اطلاعات و ارتباطات» در راس شعارهای تبلیغاتی تعدادی از نامزدهای این دوره قرار گرفت.
انتظار جامعه کاربران ایرانی از مجلس هفتم، طبیعتاً ادامه راهی است که به توسعه ICT، تامین حق دسترسی به اطلاعات و حرکت به سوی جامعه اطلاعات می‌انجامد.
عصر ارتباط به عنوان رسانه‌ای که دل‌نگران روند توسعه است، از نمایندگان محترم مجلس هفتم می‌خواهد که با تشکیل کمیته ارتباطات و مخابرات قوی و کارآمد دیگری نگذارند چراغی که روشن شده به سردی بگراید.


پنج شنبه دوازدهم 9 1388
X